MakerBot az Űrben
A Potyautas című filmben egy Mars felé tartó űrhajón helyet kapott egy MakerBot Replicator+ 3D nyomtató. A 3D nyomtatóval egy rácsszerkezetű alkar gipszet nyomtattak.
De vajon a valóságban is lehetséges 3D nyomtatni az űrben? Erre a kérdésre a NASA már 2014-ben választ adott, amikor kinyomtatták az első alkatrészt a Nemzetközi űrállomáson. Az első elkészült tárgy egy villáskulcs volt, amit az irányító központból küldtek egyenesen a Föld körül keringő űrállomásra. AZ FFF típusú 3D nyomtató, csak beállításokban különbözött a földi társától, de végeredményben ugyanolyan lett a minősége.
Az additív gyártási egységet (AMF) az első tesztek után fejlesztette ki a NASA. Az AMF kiegészítve a Made In Space Recycler újrahasznosító egységgel, képes használt műanyagokat feldolgozni és abból nyomtatni, ami nagy szabadságot jelent, mert nem kell alapanyag utánpótlást küldeni a Földről.
Ezek a tesztek és kutatások elősegítik, hogy a jövőben kevesebb pótalkatrészt kelljen magukkal cipelni a küldetésekre, és hogy függetlenedni tudjanak a Földtől.